Gödöllői megemlékezések

pmh

Az „Aki magyar velünk van!” című dokumentumkiállítás október 23-i megnyitójával, a művelődési központban zárultak az 1956-os forradalom 50. évfordulója alkalmából tartott gödöllői megemlékezések.

Október 21-én a Városi Könyvtárban Fuszenecker Ferenc gödöllői alkotó Debrecen elfeledett bölcsessége 1956 című filmjét vetítették, október 22-én a Szent István Egyetem aulájában Beethoven IX. szimfóniáját adta elő a Gödöllői Szimfonikus Zenekar. Október 23-án a Szent István Egyetem Tanárképző Intézete volt épületében rendezték a városi ünnepséget, majd a Dózsa György úti temetőben koszorúztak a forradalomban elesett gödöllői hősök – Balázsovich András és Kiss Antal – valamint első alkalommal az 1992-ben elhunyt Hantos József, a Nemzetőrség gödöllői parancsnokának sírjánál.

Az „Aki magyar velünk van!” című kiállítás megnyitóján dr. Gémesi György polgármester arról szólt, hogy Gödöllőn évről-évre az ünnep méltóságát megőrizve sikerült emlékezni 1956 forradalmára. Ötven évvel ezelőtt azért harcoltak elődeink, hogy ne legyenek idegen, megszálló csapatok hazánkban. Ezt az utókor elérte, ma Magyarország szabad, független állam. 1956-ban azért is harcoltak, hogy tiszta közélet legyen Magyarországon. Igazság legyen, a tisztesség tisztesség, a becsület becsület, az igaz szó igaz szó legyen. Ezen a területen még van mit javítanunk. Erre kötelez bennünket elődeink ötven évvel ezelőtti törekvése.

 

 

 

 

A köszöntőt követően az Éjfél Alternatív Színházi Egyesület irodalmi összeállítását, majd Dinnyés József daltulajdonos A vég nélküli kötél című műsorának ősbemutatóját hallhatták a résztvevők.